Два випадки африканської чуми свиней виявили в Україні за останній тиждень

0 37

Африканська чума свиней поширюється в Україні вже кілька років. Її наявність на території країни, серед іншого, є завадою для експорту свинини. Протягом останніх місяців про випадки захворювання не повідомлялося. Утім, минулого тижня на Херсонщині повідомили про два спалахи АЧС – серед диких свиней та в особистому селянському господарстві, повідомляє SEEDS.

Інформацію щодо спалахів африканської чуми свиней опублікувало Головне управління Держпродспоживслужби у Херсонській області. Про випадки захворювання повідомили 26 та 28 липня. Наявність вірусу в тушах постраждалих тварин було підтверджено лабораторно.

Зокрема, перший спалах виявили на території плавнів Національного природного парку «Нижньодніпровський». Тушу дикого кабана виявили за 1,5 кілометра від села Понятівка Дар’ївської об’єднаної територіальної громади.

Другий випадок захворювання виявили 28 липня у селянському господарстві в селі Понятівка (також Дар’ївська ОТГ).

Наразі в осередках спалахів АЧС проводять профілактичні заходи, щоб запобігти подальшому поширенню вірусу, який є смертельним для свиней. Зокрема, здійснюється огляд свиней у найближчих господарствах, ведеться роз’яснювальна робота серед місцевого населення.

Читайте також: Українці почали частіше купувати свинину: чому споживання зростає?

Нагадаємо, в 2021 році в Україні почали зростати обсяги споживання свинини. Це вперше з 2013 року на внутрішньому ринку спостерігається тенденція до помітного зростання. Так, якщо у 2020 році кожен українець в середньому спожив 14,8 кілограма свинини, то, згідно з прогнозом фахівця з аграрних ринків Продовольчої сільськогосподарської організації ООН Олександра Сікачина, цього року показник зросте до 15,5 кілограма.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!