Експорт бобових з Україні за 2017 рік зріс на 64% – Ярмак

0 95

Економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак проаналізував експортні успіхи та потенціал сегменту бобових в Україні.

Україна заробляє на експорті бобових (без урахування сої, що є взагалі четвертою найбільшою експортною позицією з експортною виручкою понад 1 мільярд доларів США) на 42% більше, ніж на експорті всіх молокопродуктів.

Я закликаю всіх звернути увагу на цей сегмент, бо саме бобові культури за підсумками 2017 року вперше увійшли в топ-10 головних експортних товарів АПК України! 

Експорт бобових дає Україні більше виручки, ніж експорт меду, молокопродуктів, горіхів, свіжих фруктів навіть разом з овочами, а також більше, ніж експорт борошна, сокових концентратів і тому подібне.

Ще один цікавий момент – експорт бобових зростає дуже швидко! Тільки уявіть: лише за один рік він зріс на 64% і приніс Україні в 2017 році відразу 193 мільйона доларів США експортної виручки!

До речі, бобові культури збагачують ґрунти азотом. Саме тому, зростання виробництва та експорту цих товарів – це величезний плюс для України! 

Протягом цього року я отримував чимало питань про те, де купити насіння нуту, сочевиці та інших, а потім питання про те, куди ж їх можна продати. Думаю, що ми цю цифру могли б значно покращити, якби системніше попрацювали з маркетингом.

До речі, Узбекистан заробляє на експорті машу (підвид квасолі) до півмільярда доларів США на рік. Тому потенціал розвитку виробництва та експорту бобових у нас непоганий. І асоціація “Спілка виробників та споживачів бобових України” у нас просто молодці!

Економіст ФАО, Андрій Ярмак

Джерело: https://www.facebook.com/andriy.yarmak/posts/1963914466969469 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!