Ехінацея дарує не тільки здоров’я, а й 170 тисяч чистого прибутку з гектара

0 423

Рентабельність бізнесу при вирощуванні ехінацеї пурпурової досягає 210%. При цьому з одного гектара можна отримати понад 170 тис. грн. чистого прибутку при інвестиціях в вирощування на рівні 85 тис. грн./га.

Таку думку висловив технолог-консультант по вирощуванню лікарських рослин компанії “Шлесем-Україна” Олександр Губанов під час онлайн-вебінару “Промислове та присадибне вирощування трав’яний і кореневої груп лікарських рослин”, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Зокрема Олександр Губанов зазначив що ехінацея пурпурова є культурою, яка простіша в вирощуванні, ніж валеріана. А попит на неї сьогодні різко підвищився через світову пандемію коронавірусу, адже ця рослина є імуномодулятором при різних захворюваннях.

“На цьому тлі ціна на ехінацею підвищилася в два рази. Якщо в минулому році за 1 кг трави можна було отримати 20-25 грн, то сьогодні ціна становить 40 грн/кг. Ціна кореня на сьогоднішній день складає близько 120 грн/кг”, – сказав Олександр Губанов.

Фахівець також зазначив, що при правильному дотриманні всіх необхідних заходів, з 1 га можливо отримати 15ц/га сухого кореня і близько 35ц/га – сухої трави.

Він також зазначив, що на сьогодні основна частина сировини, що вирощується в Україні, реалізується на зарубіжних ринках. Частина ж сировини залишається в Україні і використовується для виготовлення лікарських засобів або в харчовій промисловості.

На сьогоднішній день ринок реалізації лікарських трав різноманітний, відзначає в свою чергу директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

“Істотний інтерес до лікарських рослин проявляють як країни ЄС, так і азіатські та північноамериканські держави. Однак основна частина експортованого Україною лікарської і ароматичної сировини припадає на ЄС – щорічне споживання сировини ліктрав країнами ЄС становить 400-420 тис. тонн, а щорічний приріст даного ринку – близько 5% в рік”, – підкреслила директор з розвитку УПОА.

 

 SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!