Ферма із Івано-Франківщини прихистила до пів сотні тварин із Бахмута

0 604

На Прикарпатті фермерське господарство прихистило понад пів сотні тварин із бахмутської ферми. Зокрема, сюди евакуювали 15 кіз та близько 50 овець— це те, що залишилося від 3-тисячної отари донецького фермера, пише SEEDS.

“Мій товариш мав там величезне фермерське господарство. Практично з трьох тисяч овець, які в нього були, залишилося до 40. Вони декілька разів переїжджали під Харків, потім під Полтаву. Знаючи, що в мене тут є невеличка ферма, попросив, щоб я цих овець забрав сюди”, — каже власник фермерського господарства Тарас Масляк, повідомляє “Суспільне Новини”.

Усі тварини, за словами завідувача фермерського господарства Мирослава Буджака, були у важкому стані.

“Вони звідти, коли приїжджають, у перші дні їсти не хочуть, дуже сумні. Будь-якій тварині, яка звикла жити там і приїздить сюди, важко адаптуватися. Проте їх доглядають лікарі. Медики відвідують тварин двічі на тиждень, дивляться, щоб все було гаразд”, – зауважує він.

Мирослав Буджак запевняє, стан здоров’я тварин значно покращився, тож вони поступово адаптовуються. За його словами, нещодавно на фермі народилося перше ягнятко від овечки, яку перевезли із зони бойових дій.

“Ягниця зі сходу принесла нам таку маленьку ягничку. Все молоко цих ягниць буде йти на сир. Це — не м’ясні ягниці, а дійні”, — говорить Мирослав Буджак.

Використовувати їхнє молоко для виготовлення сиру працівники ферми наразі не можуть. Усі кози у лютому мають окотитися.

Тому кількість нових мешканців однієї з прикарпатських ферм незабаром збільшиться.

Крім того, із зони бойових дій на ферму планують перевезти корів. Із півтори сотні голів їх там залишилося лише два десятки.

“Було під 150 корів, яких частково розстріляли. Частково перегнали стадо. Ми плануємо перевезти їх сюди, це буде вже після свят, якщо нам вдасться знайти спеціалізований транспорт”, — ділиться Тарас Масляк.

Читайте також: “Корови спасли життя”: фермер із Бахмута розповів, як рятував родину та господарство від російських обстрілів

До закінчення повномасштабної війни тварини житимуть на Прикарпатті. Після перемоги України, каже Тарас Масляк, за можливості їх повернуть власникам.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!