Ферма неподалік фронту. Як вдалося відбудувати господарство з нуля

0 244

Сергій Свириденко власник екоферми у с. Іванопілля, неподалік Костянтинівки. Сам він з Донецьку, з початком війни пішов добровольцем на фронт, а повернувшись зайнявся фермерством і мріє розвивати агротуризм. Про ферму неподалік фронту читайте і дивіться на SEEDS.  

 

Зараз фермер тримає кіз, свиней, курей та качок. У господарстві є власна сироварня і маленьке ковбасне виробництво. З 2016 року, завдяки фінансуванню програм «Донецький куркуль» (Україна) і «Людина в біді» (Чехія), вдалося відбудувати господарство з нуля. Сергій впевнений: це лише початок його фермерської справи.

Найскладніше в переході на фермерство — це почати вставати і засинати з птахами. Сергій був сонею, тепер улітку прокидається пів на п’яту, взимку — о шостій. Каже, життя стало веселішим, бо тварини не перестають дивувати. Розповідає історію, як до господарських качок прибилася голубка. Її самець загинув у димоході, і вона знайшла собі нове оточення.

На фермі не використовують штучних кормів і ніщо не пропадає дарма. Почала збиратися сироватка після виробництва сиру — Сергій завів свиней, щоб випивали. Їм і смачно, і корисно. Розпочав із одного кнура і трьох самок. Тепер в загоні розгулює вже з п’ятнадцять свиней різного віку.

Фермер мріє на отриманій від держави землі побудувати ще один, величезний загін для тварин. Там Свириденки планують проводити екскурсії.

«І це було б цікаво, тому що багато городян не знають, яким є сільське життя. Люди, які в місті живуть, їм що побачити фазана, що качку — це одне і те саме. Вони дуже дивуються, як тварин бачать, а таких свиней — то взагалі», – говорить Сергій.

Цей вид туризму дуже популярний у Західній Європі, зокрема в Німеччині, Франції та Швейцарії. Екскурсії на сільські господарства прищеплюють містянам любов до тварин і повагу до фермерської справи. Тож, поставивши за мету привезти європейські принципи життя додому, Сергій, попри війну і складнощі нової роботи, йде до неї маленькими впевненими кроками.

SEEDS за матеріалами Ukraїner

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!