Фермер із Запоріжжя радить садити часник у виноградниках

0 130

Отримати подвійний зиск фермери можуть посадивши часник у міжрядді виноградника. Крім економії площ часник, як сидерат збільшує урожайність столового винограду. Саме таку технологію застосовує фермер Іван Захаренко із Запорізької області, повідомляє SEEDS.

Утім, якщо ви вирішили об’єднати вирощування цих культур, то варто дотримуватись кількох правил, говорить підприємець.

“Часник та виноград добре розміщуються в календарному графіку робіт, часник – чудова проміжна культура в сівозміні, часник виступає і в ролі сидерату та збільшує врожайність ягід. У кінці червня часник вже збирають, виноград у цей момент ще зовсім молодий. Головне, щоб міжряддя було не менше 3 метрів, а на цьому полотні треба висаджувати не більше 2 рядків часнику, тоді можна вести і механізований догляд”, – зазначає Іван Захаренко.

Крім розвитку технологій фермер покращує ефективність за допомогою нового обладнання та кооперації. У 2021 році сімейна ферма Захарченків об’єдналася з родинним бізнесом Березіних для участі в грантових програмах з метою отримання нової техніки. Обладнання фермерам надав Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. Зокрема, це техніка для калібрування та висівання часнику. мЗ допомогою мульчера господарства планують подрібнювати рештки виноградної лози. У такому вигляді її не треба вивозити з рядів. Спліт-система для охолодження плодоовочевої продукції продовжить термін зберігання часнику та винограду.

“Зростання конкуренції на ринку, зменшення рентабельності до 20-40% змусило нас думати про зменшення виробничих витрат, підвищення якості врожайності, про перспективні канали збуту та можливості утримання клієнтів. Щоб бути конкурентоздатними, краще триматись разом. Група виробників сумісно закуповує витратні матеріали, засоби виробництва, вирощує за однією технологічною картою та разом формує товарні партії”, – говорить Іван Захаренко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!