Фермер розводить черв’яків на Київщині: дізнайтеся навіщо

0 85

Уже протягом чотирьох років на Київщині діє черв’якова ферма. Підприємство не лише приносить прибуток власникам, а й виконує екологічну та соціальну функції, адже черв’яки переробляють харчові відходи, повідомляє SEEDS.

“Слизькі трудівники” живуть як на вулиці, так і в приміщеннях. Ферма виглядає так: це довгі ділянки де ряди харчових відходів з гумусом, перегноєм та черв’яками присипані соломою.

З однієї родини безхребетних за чотири роки утворилися мільйони черв’яків, адже вони достатньо швидко розмножуються. Також вони не хворіють і масово не гинуть. Єдиний догляж за безхребетними – поливати під час літньої спеки та утеплювати додатковим шаром соломи під час морозів.

Корм для черв’яків підприємці отримують абсолютно безкоштовно. Це переважно зіпсовані овочі та фрукти з овочевих баз та від інших продавців. У цілому, черв’яки можуть переробляти будь-які харчові відходи, крім м’яса та риби.

Перед подачею до столу безхребетним овочі та фрукти компостують. Черв’яки перетравлюють їх на біогумус. Це натуральне добриво, його використовують для підживлення як на полях, так і вдома – у горщиках з квітами. Також продають і самих черв’яків – попит на такий товар є серед рибалок.

“Це унікальне повністю органічне добриво. У ньому містяться усі необхідні рослинам макро- та мікроелементи. Це і живлення, і стимулятор росту, і відновлення ґрунтів. З однієї тони органічних відходів можна отримати 500 кілограмів біогумусу та близько 100 кілограмів черв’яків”, – розповідає Ігор Запорожець, співвласник ферми та віце-президент асоціації виробників органічних добрив України.

Створення такої ферми не потребує великих інвестицій, адже закупити можна небагато черв’яків, оскільки вони самі швидко розмножаться, а відходи для годівлі безхребетних також безкоштовні. Варто лише знайти місце для ферми та облаштувати компостери.

SEEDS за матеріалами Ранок з Інтером

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!