Фермер вирощує трюфелі, які коштують $ 2-6 тис/кг

0 861

На Львівщини М.Костюк займається горіховим садівництвом вже 25 років. Фермер має величезне різномаїття сортів горіха, високі врожаї він отримує завдяки мікоризації ґрунту трюфелем. Про цінність грибів і користь для ґрунту читайте на SEEDS.

Мікоризація – шлях до відновлення ґрунту. Мікоризовані корені поглинають більше вологи і менше страждають від посухи. Мікоризні гриби синтезують біологічно активні сполуки і тим самим впливають на гормональну регуляцію рослин, активізують їх ріст.

Ми сформували в ґрунті препарат на основі грибів, додавши П’ємонтський трюфель. Гриби розвиваються на коренях дерев, стаючи їх продовженням. Гриби оптимізують засвоєння поживних речовин, виділяють антибіотики, відновлюють ґрунт, чим збільшують урожай на 40%”розповідає еколог та співробітник львівської мікологічної лабораторії Марія Руда.

Зараз гриби тільки стимулюють дерева до зростання, а через кілька років фермер планує зібрати перший врожай елітних грибів. Білий трюфель закуповують в Італії, у П’ємонті, на щорічних аукціонах.

Як вирощувати?

Є два варіанти створення трюфельної плантації. Перший полягає в висаджуванні інокульованих («заражених» спорами трюфеля) саджанців дерев в піщано-глинистий ґрунт, де багато таких елементів, як сірка, залізо та кальцій, а також органічних залишків рослин, які добре прогріваються сонцем.

Другий варіант полягає в тому, що «активовані» шляхом інокуляції спори дорогоцінного гриба висаджуються на вже існуючі плантації дерев, які стануть «господарями» для трюфеля. При цьому їх попередньо стерилізують і збагачують спеціальними мікроелементами і стимуляторами для приживлення мікоризи.

Вільна ніша

Територія України зручна для культивування трюфелів, оскільки у нас сприятливий континентальний клімат і достатньо вологи. А ніша для вирощування білих і чорних трюфелів абсолютно вільна.

А от продавати трюфелі легально в Україні не можна, оскільки цей вид грибів занесений до Червоної книги. Для офіційних продажів необхідні зміни в законодавстві.

SEEDS  за матеріалами Agrosphera

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!