Фермер влаштував небезпечний скотомогильник просто неба на Львівщині

0 309

Могильник просто неба. На Львівщині фермер скинув у відкриту яму десятки туш свиней. І тепер люди непокояться за своє здоров’я.  

Про могильник для худоби у кінці села Товщів випадково дізнався місцевий житель Володимир Проховник. Каже – ішов на город. І відчув сморід: “Там всього гниє. Повністю все відкрите”.

За місцевою свинофермою у ямі з нечистотами лежить не один десяток свиней. Поруч кістки давно викинутих тваринних туш. Ігор Думанський за освітою медик, розповідає про небезпеку скотомогильника.

“Це є джерело страшних епідемій, який в любий момент в залежності від погодних умов може, за рахунок збудників переносників, можуть викликати величезні епідемії. В нас за останні рік два в рази збільшилося кількість мух”, – говорить Ігор Думанський.

Ще десятки кісток свиней лежать на полі. Під ногами нечистоти.

Голова селищної ради, до якої належить село Товщів, про скотомогильник не знає. А ось про нечистоти у полі відає. Каже, фермер встановлює спеціальне обладнання, щоб не витікала багнюка.

Сам фермер пояснив ситуацію так: нещодавно місцевий чоловік навмисне прорвав трубу, то ж нечистоти потекли у поле. Щодо туш свиней у ямі, особливого значення, каже, не надав.

“Я не знаю, там пару тих здохлих, я не пригадую скільки. Я то не зафіксовував. То для мене не є щось важливе. Я то закопаю бо дощі були і не було до підїзду трактора”, – говорить фермер Микола Паладійчук.

Рештки тварин залишати серед поля забороняє закон. В області є спеціальний завод, що переробляє туші худоби. То ж тепер власнику підприємства загрожує штраф за завданні довкіллю збитки.

“Це забруднення навколишнього середовища це забруднення як водойм так само і землі. Зафіксуємо відберемо аналіз проб. І будемо вживати заходів щодо тих порушників які вчинили даний злочин проти довкілля”, – говорить Микола Маланич, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області.

SEEDS.org.ua за інформацією podrobnosti.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!