Фермер з Чернігівщини замість льону почав вирощувати гарбузи  

0 25

Фермерське господарство “Льон-канат” з Чернігівщини, яке майже 20 років займалося льоном, тепер вирощує гарбузи,  пише SEEDS.

За словами керівника Миколи Степанцова, загальна площа під посіви — понад 200 гектарів, на яких зараз переважає сорт гарбузів “Український багатоплідний”.

Читайте також: Сьогодні лінії для пакування овочів потрібні навіть дрібним фермерам – бракує працівників

Поля підприємства розташовані в селі Кузничі, де до кордону з Росією — 22 кілометри, а до Білорусі — 16. Каже: засіювали поля з 15 травня до 1 червня. За словами Степанцова, йому довелося змінити напрямок роботи чотири роки тому.

“Ми останній час відправляли льон на «Харківський канатний завод». А далі — вони не змогли свою продукцію продавати, вона не пішла. Китай витіснив своєю продукцією, цінами. І от закрився. Тому нам просто нікуди було дівати свій льон-волокно”, – розповів Суспільному Микола Степанцов.

Після цього фермер став засіювати поля кукурудзою, соняшником та просом. А цього року вирішив зайнятися гарбузами. Після деокупації Чернігівщини з полів прибрали нерозірвані снаряди та почали працювати. Зі слів Миколи Степанцова, його господарством зацікавилися два приватних інвестори: з Умані та Вінниці.“В цьому році ми не розраховуємо на прибуток, можливо — на наступний. Тому що в цьому році багато витрат — будівництво, сушарки, нові мийки, три нові гарбузові комбайни”, – говорить фермер.

Нову техніку розмістять на території підприємства. Там буде первинне перероблювання гарбузового насіння. Наразі на полях оброблюють кущі гарбузів від хвороб та прополюють між рядками.

Врожай планують збирати наприкінці серпня — на початку вересня, каже Микола. Будуть продавати тільки гарбузове насіння, а самі гарбузи залишать на добриво.

“Там у складі все: і калій, і фосфор, і весь набір мікроелементів. Це ідеальне добриво на наступний рік для будь-якої культури. Ми думаємо знову гарбузи по гарбузах посіяти”, додає Микола Степанцов.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!