Фермер з Рівненщини вирощує картоплю за новітньою технологією – під соломою

0 386

Фермер Василь Крупко, що мешкає в селі Бутове, що в Зарічненському районі Рівненщини, картоплю вирощує за новою для регіону технологією – під соломою. Цей формат висадки в нього поки що експериментальний.

Для дослідів Василь Іванович відвів сотку землі. На стадії сходів експеримент виявився успішним — з малесеньких насіннєвих бульб з’явилися добротні пагони.

“Ранньою весною насіннєву картоплю розклав на неораній землі рівномірними симетричними рядами, а зверху накрив торішньою соломою. Весь час дбав, щоб покриття не понівечив вітер, та чекав сходів”, – каже Василь Крупко.

“Від самого початку я припустився кількох помилок: посадив картоплю запізно, використав замало соломи. Тепер зрозумів, що за такою технологією потрібно садити щойно зійде сніг. Під соломою бульби не бояться приморозків, але часу для сходів знадобиться більше.

Укривати треба дещо більшим та рівномірнішим шаром, ніж це зробив я. Бо так удасться уникнути бур’янів. Також обиратиму надалі ділянку ретельніше — без ямок. І збирати врожай буде легко — просто зняти солому. А що вродить, побачу восени”, — каже Василь Крупко.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!