Фермер з Вінниччини вирубав більше половини горіхового саду через нерентабельність

1 1 943

Фермерськими господарствами України останнім часом було закладено багато садів волоського горіха в промислових масштабах. Адже цей вид садівництва вважається одним з найперспективніших напрямків, пише SEEDS.

Але, на жаль, деякі господарства стикнулися з проблемою неякісних саджанців, тому через декілька років догляду та фінансових вкладень все ж таки були вимушені викорчовувати дерева на великих площах, бо ті не приносили бажаного врожаю.

Ще один фактор, що вплинув на знищення садів – це щорічне зниження закупівельної ціни на продукт.Фермер з Вінниччини Микола Стецюра вісім років вирощував сад промислового горіха в селі Ковалівка. Сьогодні з 1,8 тис. дерев близько 1 тисячі довелось зрізати. За словами фермера, закупівельна ціна на горіх у шкаралупі торік впала до 15 грн/кг і виробництво стало нерентабельним. Цьогоріч ціни зросли лишень на пару гривень.

Читайте також: Українська агросенсація – сорт солодкої кукурудзи із фіолетовими зернами підкорив серця фермерів

Крім цього селяни, які вирощують по кілька дерев у приватних господарствах не цінують власної праці й збувають продукцію за демпінговими цінами. До того ж фермер з Вінниччини скаржиться, що продавці саджанців реалізовують продукцію, яка не відповідає заявленим якостям.

«Вісім ми втратили на цю програму, брали скороплідні сорти але однорідності абсолютно немає – вони проявляли себе по-різному. При такій різношестності вести хозяйство не можна», – розповів фермер «Юг today».

Микола Стецюра розповів, що частина саджанців його саду почала плодоносити раніше, але страждала від приморозків. Інші рослини мали сильнорослі форми, що пізно вступають у плодоношення.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Роман пише

    Не цінують власну працю, – вирив ямку, посадив і забув я. Це зажерливі фермера тільки і думають, як побільший куш зірвати. Постійно жаліються як у них все погано, але кожного року собі іномарки, трактори нові купують і хати як двоці у царів.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!