Фермер з Волині через блекаути був змушений пустити під ніж половину своїх гусей

0 179

Руслан Хомич, власник фермерського господарства «Лебедія», одного з найбільших на Волині, вже понад 10 років торгує яйцями та гусенятами від гусок данської породи Легарт, пише SEEDS

Тільки одне їх яйце коштує до 40 грн, а фермер продавав за тиждень до 7-8 тис таких яєць. Проте від травня торгівля фактично припинилась і птахівник почав втрачати до півмільйона гривень щомісяця,.

Читайте також: Сьогодні лінії для пакування овочів потрібні навіть дрібним фермерам – бракує працівників

Річ у тому, що через регулярні вимкнення світла, стало неможливо постійно підтримувати роботу великої кількості інкубаторів, тож пташенята почали гинути, а яйця стали псуватись.

«Мені товариш подзвонив і сказав, що він за 2 години вимкнення світла спалив 150 л дизельного палива. Це край не вигідно економічно. Ми не витягнем. Тому вирішили не робити закладки яєць, оскільки за 2 години ембріон в яйці помирає», — розповів Руслан Хомич, керівник ФГ «Лебедія» GreenPost.

За словами Руслана Хомича, на наступний рік будуть значно скорочувати поголів’я та припиняти взагалі закладку в інкубатори. Також ймовірно на Волині значно скоротиться кількість гусячих ферм.

Наразі подібні проблеми мають практично всі птахогосподарства України, отже поголівʼя свійських птахів продовжить різко скорочуватись.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!