Фермер з Волині вирощує неймовірні врожаї кавунів

0 1 394

Василь Гурський із села Глух Старовижівського району має власний баштан. Хоча цього року весна була затяжна і прохолодна, та й літо спочатку було прохолодне, виростили гарний урожай кавунів все одно вдалося.

Цю культуру пан Василь плекає вже не один рік.

“Висіваємо сорти ранні і надранні, яких маємо до десятка. Усі вони дають добрий врожай. Маємо і холодостійкий сорт Чумак”, – розповів Василь Федорович.

За словами господаря, насіння потрібно висівати на початку квітня. Цього року, наприклад, посіяли 13 квітня. Під баштан треба відводити місце, де цілий день світить сонце.

На північній частині ділянки можна посіяти кукурудзу або посадити квасолю на тичках. Завдяки такому прийому можна додатково захистити кавуни від холодів.

“Наше насіння розходиться по цілій Україні, навіть у Вінницькій та Миколаївській областях. Приходять туристи, які цікавляться і дивуються, що в наших умовах можна виростити такі баштанні”, – каже Василь Федорович.

З фітофторою борються народними способами: на 7 літрів води додають 3 літри сироватки та 10 крапель йоду. Цим розчином кавуни обприскують двічі. Якщо прогнозують затяжні дощі, то напередодні і після закінчення дощового періоду.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією volyn.com.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!