Фермер з Волині вирощує ягоди камчатських шаманів

0 246

На Волині оселилася ягода камчатських шаманів. Місцевий фермер Володимир Глушко заклав найбільшу в області і другу в Україні плантацію жимолості.

Жимолость – культура вельми невибаглива. Росте на будь-яких типах ґрунтів. Не потребує крапельного зрошення. Плодоносить до 40 років (може, й довше, але це ще не вивчено до кінця).

Ця рослина просто фантастична. Походить вона з Камчатського півострова. У давнину тамтешні шамани використовували жимолость для лікування багатьох хвороб. Притому не лише плоди, але й листя, кору та коріння.

Але це ще не всі переваги “життя та молодості” (вважають, що назва рослини утворилася саме від цих слів). Культура вельми невибаглива. Та ще й шкідників та хвороб на неї в Україні немає. Тому жимолость не потребує обробки хімікатами й одразу стає в ряд органічної продукції.

На довершення ягода вигідна ще й з економічного боку. Наразі це нішева культура, яку споживачі тільки вивчають. І не лише в Україні, а й у світі. ЄС щойно в грудні минулого року прийняв норми щодо продажу жимолості.

Нині попит значно перевищує пропозицію. Кілограм жимолості продають навіть по 300 гривень. З одного куща збирають по 3–5 кілограмів плодів, а з канадських сортів — ​по 8–10. Тому це одна з найперспективніших культур.

Ягідник фермерське господарство “Лада” заклало в селі Омельне Ківерцівського району на площі 15 гектарів. Наразі це найбільша плантація в області і друга в Україні. Проте, цілком імовірно, вона стане першою, адже готують площу під другу чергу ягідника площею 18 гектарів.

 

 

SEEDS.org.ua за інформацією volyn.com.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!