Фермер з Херсонщини оплатив археологічні дослідження трьох курганів на своїй землі

0 295

Через незаконне розорювання аграрії на Херсонщині у різні роки пошкодили десятки курганів, які ще не стали об’єктами для вивчення. Але з’являються й обнадійливі приклади свідомого ставлення до історії.

Власник одного з фермерських господарств у колишньому Іванівському районі області за рахунок власних коштів оплатив дослідження трьох курганів на своїй земельній ділянці. Туди вже виїхала позапланова експедиція Інституту археології Національної Академії Наук України.

Начальник обласної Інспекції охорони пам’яток історії та культури Іван Солоницький розповів, що три кургани, про які йде мова, не є великими – вони до двох метрів заввишки.

Який з кочових народів і коли їх звів, достеменно не відомо. Припускають, що то були половці, у часовому проміжку від шостого до десятого віку нашої ери. Але це припущення ще належить перевірити в ході розкопок. З ними науковці планували впоратися впродовж трьох тижнів, але проведення робіт затримали травневі дощі.

Та навряд чи в досліджуваних курганах виявлять якісь небачені скарби – адже до категорії «царських» вони не відносяться.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Newday

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!