Фермерам Одещини бавовну на експериментальних полях доведеться збирати вручну, – бракує спецтехніки

0 37

На експериментальних полях бавовнику в Одеській області вже з’явилися перші сходи. Участь в експерименті з вирощування бавовни беруть 9 місцевих агропідприємств, серед яких і «Стоянов А. А.», пише SEEDS

Як розповіла керівниця господарства Алла Стоянова, підприємство зіштовхнулося з труднощами, пов’язаними з відсутністю власної української технології вирощування бавовни. Навіть на законодавчому рівні ще донедавна не було можливості завозити насіння, повідомив «Юг Тoday».

Читайте також: Сьогодні лінії для пакування овочів потрібні навіть дрібним фермерам – бракує працівників

До прикладу, коли здійснювали посіви за іноземною технологією, то там було сказано, що 10° тепла для ґрунту достатньо. Однак виявилось, що для українських умов це холодно і температура ґрунту має бути не нижчою аніж 15-16°. Зараз господарство вибудовує власну технологію.Фермерка також розповіла, що підприємство для якості експерименту вирішило засіяти бавовну на двох ділянках — одна на крапельному зрошенні, інша на богарі. У результаті зараз бачать, що розвиток культури на богарі відстає на 2 тижні. Безумовно, це відобразиться на врожайності. На богарі прогнозовано буде приблизно 1,5 т, а на зрошені — 2,5-3 т врожаю.

Водночас за словами Алли Стоянової, актуальною залишається проблема відсутності спеціальних комбайнів для збору бавовнику та переробного заводу. Тож, у господарстві бавовну збиратимуть вручну. Однак сподіваються, що, коли з’явиться бавовна, буде державна програма, то з’являться і комбайни та інше обладнання.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!