Фермерам з Одещини подарували техніку для обробітку ґрунтів

0 141

Сучасне обладнання для обробки ґрунту, живлення та збору врожаю дає фермерам можливість помітно підвищити якість урожаю. Утім, ціна такої техніки “кусається”. Об’єднання в кооперативи дає можливість невеликим виробникам не лише спільно придбати техніку чи отримати компенсацію з держбюджету, а й претендувати на грантові кошти. Прикладом такого успішного об’єднання є сільськогосподарський кооператив “ТопАгроСервіс”, який нещодавно отримав грант на придбання обладнання від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), повідомляє SEEDS.

Кооператив базується у селі Підгірне на Одежині та спеціалізується на виробництві картоплі та цибулі. Об’єднання заснували три роки тому. Наразі кооператив вирощує сільськогосподарські культури на площі 20 гектарів.

Раніше господарство використовувало застарілу техніку, а частину обладнання орендувало. Цієї осені кооператив на грантові кошти придбав культиватор причіпний Вепр-4,2 П, коток КЗК — 6-01., а також розкидач мінеральних добрив РДФ-1000.

“Раніше для якісного вирівнювання ґрунту після оранки ми двічі проходили все поле трактором та своїм культиватором КПС-4, а новий Вепр-4,2 якісно вирівнює ґрунт за один прохідКооператив значно економить на пальному (7 л/га ) та амортизації трактора, а також дорогоцінний час. Один прохід трактора замість двох дозволяє уникнути додаткового ущільнення ґрунту”, – розповіла голова кооперативу “ТопАгроСервіс” Ірина Лупашко.

Нове обладнання дозволить підвищити вартість продукції об’єднання.

“Механізації процесів – це завжди покращення якості продукції, а значить, картоплю та цибулю ми зможемо продати швидше та дорожче. Зараз складно продати продукцію поганої якості”, – зазначає агроном та учасник кооперативу Віталій Лупашко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!