Фермери Болгарії знову блокують прикордонні переходи через українське зерно

0 1 023

Болгарська національна асоціація виробників зерна розпочала у середу триденну акцію протесту з вимогою не поширювати на Болгарію дію європейського регламенту про безмитне ввезення товарів аграрного походження з України, пише SEEDS.

Болгарські аграрії блокуватимуть рух на чотирьох прикордонних переходах у Видині, Русе, Силистрі та Кардамі, заявляючи про збитки через імпорт зернових та олійних культур з України.

Голова асоціації Костадин Костадинов пояснив, що ринок збуту для болгарського зерна відсутній, а до збору врожаю залишилося два місяці. Новий урожай ніде буде зберігати, і ситуація навряд чи покращиться, якщо український імпорт сільськогосподарських товарів до країни продовжиться.

“Ми очікуємо, що наш уряд підтримає нас, щоб не продовжувати дію цієї постанови, тому що болгарський фермер зазнав достатньо негараздів”, – сказав Костадинов.

Щодня до 31 березня з 10 до 11 години ранку фермери блокуватимуть важкою технікою чотири прикордонні переходи вздовж північного кордону. Якщо після їхнього триденного протесту не буде результату, вони готові продовжувати повідомляє Болгарське національне радіо.

Читайте також: Прифронтові фермери почали самотужки розміновувати поля – готуються до посівної

“Сьомого числа (7 квітня. – Ред.) румунські колеги заблокують порт Констанца, дорогу до кордону, і ми будемо окремо. Потім, можливо, вийдемо на спільні дії”, – додав Костадинов.


В середині березня виробники зерна з Болгарії оголосили про початок безстрокового протесту у зв’язку з безмитним імпортом зерна з України в ЄС.

Пізніше Румунія і Польща попросили Європейську комісію розробити механізми, які допоможуть налагодити відстеження експорту зерна з України та уникнути демпінгу цін на шкоду місцевим фермерам.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!