Фермери б’ють на сполох: землі бракує запасу вологи  

0 749

Нинішня тепла зима і відсутність снігу загрожує українським аграріям серйозними проблемами з урожаєм. Звісно, будуть наслідки – гривня може впасти, долар може вирости, а ціни – зрости.  

Аналітик аграрного ринку Ярослав Левицький сказав, що на сьогодні посуха – лише один із можливих прогнозів, щоправда, найбільш песимістичний. Підтвердиться він чи ні – невідомо, однак вже зараз прогнозують зменшення врожаю на 10 мільйонів тонн.

“Наш внутрішній ринок залежить від світового. У будь-якому разі, ми зберемо достатньо врожаю, щоб забезпечити свої потреби, бо це всього лише близько 8 мільйонів тонн. Якщо буде менший урожай, то буде менший експорт, менше надходження валюти, відповідно, можна очікувати ослаблення курсу гривні. Як це відіб’ється на ціні хліба, зерна? У нас ціни світового ринку, так що потрібно розуміти, що якщо Україна збере менше зерна, то і ціни світового ринку підвищаться”, – поділився аналітик.

Провідний синоптик відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Роман Мурмило каже, що поки панікувати рано. Зрозуміти, чи буде посуха, можна в середині березня.

Також він зазначає, що зараз рівень запасу вологи у ґрунті недостатній, але того рівня опадів, що очікується найближчим часом, має вистачити для початку польових робіт.

“Це передчасна паніка, бо ми не знаємо, що буде у квітні і травні з опадами. Тих опадів, які випадають зараз, вже достатньо для початку польових робіт. Але оцінити майбутній урожай можна тільки за озимими і ярими”, – розповів синоптик.

Мурмило також передбачає, що середня температура навесні буде на 2 градуси вища за норму.

“Вегетація рослин почнеться, а води у ґрунті замало. Зараз слабких рослин 10-15% від загальної кількості, це некритично. Але якщо опадів не буде, то це дуже погано. Це вплине на врожай пшениці, кукурудзи, соняшника, гороху”, – каже Мурмило.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією OZREVATEL

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!