Фермери Дніпропетровщини об’єднались в кооператив і запускатимуть власну переробну лінію

0 624

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Добробут Андріївки» на Дніпропетровщині до кінця 2023 року планує наростити збір молока до 10-12 т/добу і запустити власну переробну лінію.

Наразі кооперативом збирається до 8 тонн молока щодоби. Про це повідомили члени СОК «Добробут Андріївки».

В самому селі вже створено 4 молочні сімейні  мініферми, на яких утримується від 10 до 20 корів. Молоко цих ферм має сертифікат відповідної якості й може реалізовуватися для споживання та продажу.Згідно з даними Державної служби статистики, за січень-вересень 2020 року поголів’я корів скоротилося на 6%, зокрема корів на молочно-товарних фермах на 5%, на присадибних ділянках – на понад 6%.

Водночас Асоціація виробників молока прогнозує, що ціни на молоко виростуть на 2,5%, або на 0,5-0,6 гривні, до 25,7 гривні/літр, а на вершкове масло – на 5,5%, або на 2,5 гривні, до 48 гривень/пачка до 2021 року. Про це повідомила віце-президент асоціації Ганна Лавренюк.

“За оцінками експертів, до кінця року (з серпня) ціна на молоко-сировину може підскочити до 1 гривні, тобто до кінця року у нас буде орієнтовно 10,5-10,6 гривні/кг”, – сказала вона.

Експерт зазначила, що подорожчання сировини відповідно вплине і на вартість молочної продукції.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!