Фермери Львівщини заходилися вирощувати батат

0 762

Микола Драган, житель села Підгайчики, що на Львівщині, у себе на городі почав вирощувати батат. Цьогоріч разом із своїм дядьком вже зібрали перший врожай – понад 50 кг із 50 кущів батату.  

Батат, або “солодка картопля” – рослина, яка з картоплею не має нічого спільного. Але через те, що теж росте в землі, та чимось нагадує бульби картоплі, його часто звуть саме картоплею. Ну, а солодким, бо батат на смак справді солодкий у зв’язку з високим вмістом глюкози.

“Минулого року, перебуваючи в Німеччині, я перший раз його побачив у місцевого фермера, який займався його вирощуванням. Коли повернувся в Україну, вирішив також спробувати виростити його. Після вивчення інформації в Інтернеті, як виростити цей овоч, на початку лютого придбав 8 бульб у Донецькій області. Висадив їх в ящик із сумішшю землі та піску.

Перші паростки з’явилися десь через 25-30 днів. Коли вони досягли 12-15 см у висоту, їх відокремив від бульб і висадив в горщики з грунтом. Та наприкінці травня висадив на високі грядки шириною десь 70 см та вкрив цератою. Важливо розмістити їх на найбільш освітлювальному сонцем місці, адже рослина не терпить навіть незначного затінення”, – розповідає Микола.

“Батат дозріває упродовж 80-100 днів; все залежить від погоди. Ось після цих всіх зусиль минулого тижня разом із своїм дядьком ми зібрали перший врожай – понад 50 кг із 50 кущів батату, 35 з яких сорт “Боніта” та 15 – “Джорджія Джет”.

Головне встигнути зібрати бульбу до заморозків. І ще: викопані бульби обов’язково потрібно просушити на сонці протягом 6-8 днів, а потім зберігати в сухому приміщенні, за таких умов коренеплоди добре зберігаються до 6 місяців. Ні в якому разі не можна зберігати бульби в підвалі”, – застерігає Микола Драган.

Батат врожайніший за картоплю; до нього абсолютно байдужий колорадський жук; рослина не уражається фітофторою; страви, приготовлені з батату, екологічно чисті, мають добрий смак, високо дієтичні і з лікувальними властивостями.

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу Самбірщини

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!