Фермери масово приховують випадки АЧС через брак коштів у бюджеті на компенсації за знищене поголів’я

0 778

За сім років власники і промислові виробники отримали менше 1% компенсацій за знищених внаслідок африканської чуми свиней (АЧС) свиней. Тому вони приховують випадки АЧС, паралельно розпродаючи заражене поголів’я. Про це заявив генеральний директор ТОВ “Центр підвищення ефективності в тваринництві” Микола Бабенко.

“Що для власника свинокомплексу означає відсутність коштів у бюджеті на компенсацію в разі АЧС? Значить тільки одне – банкрутство. Ось і почали по Україні приховувати випадки АЧС не тільки в домогосподарствах, а й на промислових свинокомплексах. І таких випадків багато, в різних областях.

У разі підозри АЧС власник приймає рішення – розпродати швидко все поголів’я, яке потенційно заражене вірусом АЧС – великих свиней на забій, малих на вирощування на інші ферми “, – зазначив він.

Кожен прихований випадок АЧС збільшує ризики подальшого поширення хвороби, каже Бабенко.

“Промислові виробники свинини залишені один на один з проблемою, яку самі вони вирішити не можуть. Увага громадськості до проблеми відсутності компенсацій промисловим виробникам може допомогти врятувати галузь, зберегти робочі місця в селах, інакше ризик втрати власного виробництва свинини високий, як ніколи”, – пояснює він.

Нагадаємо, в поточному році в Україні вже зафіксовано 11 спалахів АЧС. У минулому році контролери зареєстрували 145 випадків хвороби.

SEEDS.org.ua за матеріалами УНН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!