Фермери переконані, що за належного догляду, персик в Україні може плодоносити більше 30 років

0 215

Низька морозостійкість і недовговічність дерев персика  – це суцільний міф. Квіти персика витримують набагато нижчі температури, ніж яблуні, груші та сливи. А за належного догляду персик плодоносить більше 30 років, пише SEEDS.

Про це в статті журналу «Садівництво по-українськи» пише Сергій Шевчук, керівник ОСГ «Сад весни», Волинська область.

Він нагадав, що персик належить до сімейства розоцвітих, підродини сливових. Найближчий його родич — слива в Україні є однією з найпоширеніших кісточкових культур, прекрасно росте й плодоносить.

«Дослідженнями встановлено, що квіткові бруньки яблуні, що розпускаються, гинуть за 4-годинної дії температури –8 °C, букетні — за –4…–6 °C, а самі квітки — за –3…–4 °C. Натомість квітки персика й абрикоса, що тільки розкрилися, витримують нижчу температуру, ніж квітки яблуні, груші, вишні та сливи», – зазначив фермер.

Також він нагадав, що персик — культура, що вдячно відгукується на хороший догляд. А от без належного догляду персиковий сад приречений на жалюгідне існування та загибель.

Читайте також:  Виноградарі Одещини готуються створити винний кластер регіону

«Персик у наших умовах дуже швидко нарощує вегетативну масу, дає щедрі перші 4–5 кг урожаю і потім зазвичай гине. Чому? Без обрізування дерево всі свої сили витрачає на утворення плодів (насіння — це продовження роду), а щорічні прирости не перевищують 10–15 см, вони слабо визрівають і взимку навіть за незначного пониження температури гинуть.

Дерево несе на собі непідйомний урожай, слабшає, його добивають шкідники і хвороби, й гине», – зазначив Сергій Шевчук.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!