Фермери півдня України активно переходять на альтернативну енергетику

0 1 237

Господарство Ірини Савченко, що спеціалізується на вирощуванні суниці садової та ожини, встановлює міні-електростанції від альтернативних джерел енергії: вітрогенератор та сонячні панелі.

Ірина – лідерка об’єднання виробників ягід “Магія Ягід”, що знаходиться у селі Рибальче Херсонської області. Забір води для зрошення тут відбувається за допомогою свердловини та насосного обладнання, для роботи якого потрібна електроенергія. Та через постійні тривалі перебої в подачі електроенергії виникла ідея встановити домашню вітроелектростанцію для зрошення ягід у закритому та відкритому ґрунтах.

“Якось в черговий раз у нас вимкнули світло аж на цілий тиждень. Через відсутність можливості провести полив посохло дуже багато суниці, більша частина врожаю пропала, – з сумом згадує фермерка. – Тому гостро постало питання резервного аварійного електропостачання.

Ми давно шукали якісь альтернативні джерела електроенергії, тож вирішили подати заявку на екогрант. Раніше використовували орендований дизельний генератор, та він дорого обходиться, ще й забруднює навколишнє середовище”.

У порівнянні з дизельним генератором, вітряні та сонячні станції, що виробляють електроенергію, є екологічно чистими, мають тривалий термін служби та низькі експлуатаційні витрати.

“Вітроелектростанція та сонячні панелі чудово працюють в тандемі, – розповідає Ірина. – Коли немає вітру – є сонце, а вночі, коли немає сонця – є вітер.

Тепер наші потреби в електропостачанні будуть задоволені без жодних перебоїв. А ще ця система “розумна” та повністю автономна. Тепер є 100% гарантія того, що ми без електропостачання не залишимося”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  UHBDP  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!