Фермери півдня України можуть непогано заробити на вирощуванні кунжуту

0 630

Виростити кунжут в Україні, а особливо на півдні, зараз не є особливою проблемою. Хоча раніше ця культура не встигала у нас достигати – розповіла заступник директора з наукової роботи Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААН Віра Коновалова під час конференції “Нішеві культури. Проблеми і перспективи 2019”, яку організувало “ПроАгро”, передає кореспондент SEEDSресурсу, який був інформаційним партнером цієї конференції.

“На майбутнє це буде цікаво для фермерів, які займаються овочевими культурами, і в яких є крапельне зрошення. З такими людьми ми можемо співпрацювати, надавати певні технології – всіляко сприяти розповсюдженню цієї культури”, – каже експерт.

“Саме головне: ціна насіння індійського кунжуту в Україні становить 70 гривень за кілограм, при фасуванні в мішки. А з одного гектару можна отримати від 1 до 1,5 тонн.

Весь товар, який ми бачимо на поличках – це не Україна. Вирощуванням в Україні зараз ніхто не займається. Наразі кунжут росте тільки в нас. Однак наразі ми закриваємо тільки свій попит. Є підприємства, які закуповують винятково “для себе”, але це зовсім невеликі масштаби.

Ми починали з невеликих дослідних ділянок. Поступово почали розростатися. Зараз у нас засіяно 2,5 гектари. На наступний рік ми плануємо виходити на великі площі. З часом ми хочемо прийти до переробки кунжуту”, – розповіла Віра Коновалова.

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!