Фермери півдня України відмовляються від овочів на користь зернових культур

0 448

В українських магазинах вже з’явилася молода картопля, однак купувати її не поспішають. Відлякує ціна на перший імпортний товар – приблизно шістдесят гривень за кілограм.

Українська молода картопля з відкритого ґрунту з’явиться на полицях магазинів у червні — її саме почали висаджувати у фермерському господарстві “Труд” що на Херсонщині. Але і тут не все складається ідеально.

“Торік дві третини літа були дощовими, бульба добряче вимокла, її хвороби допікали. Як насіннєвий матеріал, її використовувати не дуже охота, тож пустив у продаж, як товарну. Ціну супермаркети дають начебто непогану: до карантину пропонували 9—10 гривень за кілограм, а нині до 14 гривень доходить.

Хотів був купити на заміну насіннєвий матеріал з Голландії, і тут зрозумів, що чотирнадцять гривень — ще дешево. Адже за кілограм картоплі першої репродукції голландці скромно просять 95 євроцентів, за еліту — 1,2 євро. Ще й невідомо, коли та як замовлення доїде в Україну, коли кордони закриті”, — розповідає фермер Андрій Петренко.

Зі свого поля у триста гектарів фермер планує отримати два врожаї картоплі. Перший піде на продаж, другий — на насіння. А от від плантацій перців та баклажанів аграрій цьогоріч узагалі хоче відмовитися на користь зернових.

Для догляду за ними потрібно менше робочих рук, та й зберігаються зернові краще, ніж примхливі овочі. До того ж, овочі ще треба продати за вигідною ціною. А якою вона буде у часи коронакризи спрогнозувати неможливо.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!