Фермери почали використовувати качок замість дорогих пестицидів

0 493

Фермери багатьох країн починають повертатися до древнього китайського методу вирощування рису, використовуючи качок замість пестицидів. Качки поїдають усіх шкідливих комах, бур’яни та навіть їхнє насіння, і анітрохи не шкодять посадкам рису, пише SEEDS.

Інтегрована система рисово-качиного фермерства особливо підходить для фермерів з обмеженими ресурсами.

Таке фермерство є однією з основних практик традиційного китайського сільського господарства. Однак такі ж методи використовуються у різних країнах, включаючи Японію, Бангладеш, Філіппіни і В’єтнам. Як показують результати, це успішна та продуктивна технологія ведення сільського господарства.

Суть методу дуже проста: через 10—20 днів після висадки рису, але до його цвітіння, качок випускають у поле. Птахи не їдять саджанці рису, але поїдають бур’яни та їхнє насіння, а також знаходять усіх комах-шкідників.


Ось деякі з основних переваг рисово-качиного фермерства:

  • качки поїдають шкідливих комах і бур’яни: немає необхідності використовувати небезпечні та дорогі хімічні пестициди та не потрібно вручну прополювати рисові поля;
  • оскільки качки самі знаходять собі їжу на рисовому полі, їх не потрібно додатково підгодовувати;
  • качиний послід — це 100% натуральне добриво, і його використання усуває потребу в хімічних добривах;
  • безперервне пересування качок по полю покращує аерацію ґрунту і полегшує доступ поживних речовин, таких як азот, фосфор і калій, які гарантують хороший урожай.

Читайте також: Вчені переконані, що ГМО-культури допоможуть впоратися з проблемами зміни клімату

Єдиним недоліком такого фермерства є те, що після сезону вирощування рису й активного споживання бур’янів качками їх потрібно вбивати на м’ясо: вони стають дуже товстими та починають завдавати шкоди рослинам. Таким чином, фермеру потрібно кожного сезону заводити нових качок, пише BrightVibes.

У порівнянні з традиційною системою рисівництва, рисово-качине фермерство виграє з точки зору мінімізації собівартості продукції, підвищення врожаїв, надання екологічних вигод та збільшення доходів фермерів шляхом продажу органічного рису і качиного м’яса.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!