Фермери Полтавщини стверджують, що “водний мор” в регіоні штучний

0 1 190

На Полтавщині висихають не тільки ставки, а й малі річки, цього річ в регіоні найнижчий рівень грунтових вод за 100 років спостережень. Однак водний мор на Полтавщині штучний, вважає Віктор Галич, перший заступник голови “Асоціації фермерів і землевласників Полтавщини”, пише SEEDS.

“Пустеля чи напівпустеля? У 2020 р на Полтавщині – найнижчий рівень ґрунтових вод за 100 років спостережень.

Малі річки і ставки повисихали. Проти природи не підеш. Але багато в чому Водяний мор на Полтавщині – штучний”, – пише Віктор Галич на своїй сторінці у Facebook.

“Наприклад наш Миргородський район має найбільшу кількість і площу ставків по області, але більшість з них стоять без води, а деякі вже перетворились на ліси з верболозу. Чому ж так трапилось? На багатьох ставках просто розриті дамби, джерела і русла замулені”, – переконаний Віктор Галич.

На думку першого заступника голови “Асоціації фермерів і землевласників Полтавщини” однією з причин такого становища є процедура отримання ставка в оренду.“Зараз взяти в оренду ставок дуже дорого, ще й хабаря подавай. Сама документація навіть на малесенький ставок коштує під 30 тис, а ще потрібно окремо брати в оренду воду і окремо землю під водою. Процедура вкрай забюрократизована і нагадує знущання над людьми і здоровим глуздом.

Хоча сьогодні потрібно передавати в користування, хоч би і задарма, аби була вода в ставках. Бо вода в ставках підтримує і рівень грунтових вод і врожаї на наших полях і дичину і рибу”, – пише Віктор Галич.

“Вода – це життя нашого села – люди завжди селились по берегах річок і ставків. Що ми залишимо своїм дітям і онукам? Перекази, що колись на Миргородщині були сотні! ставків і озер, де були зграї риби та дичини ?

До речі в сусідньому Шишацькому районі багато ставків безкоштовно передана Товариству мисливців та рибалок, товариство не платить за оренду , але слідкує за порядком на ставках, зарибнює їх і бореться з браконьєрством”, – нагадав Віктор Галич.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!