Фермери Полтавщини вирощують до 60 тонн кавунів з гектару

0 616

Не тільки на півдні України баштани цьогоріч потішили врожаєм своїх власників. Фермеру Юрію Урбанському з села Дондасівка, що на Полтавщині вдалось отримати до 60 т/га кавунів основного гібриду Карістан F1.

Карістан F1 показав себе чудово як промисловий кавун. Його рослини стійкі до фузаріозу та антракнозу. Гібрид формує овальні плоди зі смугастою, темно-зеленою, відносно тонкою шкіркою, яскраво-червоним м’якушем та невеликим насінням.

«Раніше чув про цей гібрид, – пояснив Юрій Урбанський. – Він дуже популярний в сусідній країні через його транспортабельність: там треба перевозити продукцію на величезні відстані, за 2–3 тисячі кілометрів».

«Посадили ми 7,4 тис. рослин на гектар, – ділиться досвідом фермер. – У Дондасівці земля родюча, тому щільність рослин можна збільшувати. На іншій ділянці, де ґрунти піщані, я вирішив перестрахуватися й посадив уполовину рідше: 3,4 тис. рослин на гектар. У результаті виросли надто великі кавуни, які важко продати», – сказав Юрій Урбанський.

А з ділянки із загущеною посадкою отримали плоди оптимальної для фермера ваги — 6–7 кг, такі добре беруть покупці на базарі. Хоча загальна врожайність із гектара на обох ділянках у підсумку була майже однаковою – 60 тонн.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!