Фермери Прикарпаття відкриють центр із вирощування лохини

0 307

У П’ядицькій об’єднаній територіальній громаді Прикарпаття триває реалізація проєкту “П’ядицькі культури”, котрий передбачає створення навчально-виробничого цеху з вирощування лохини у селі Мала Кам’янка Коломийського району. Про це розповів виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Очільник П’ядицької ОТГ Петро Гайдейчук повідомив, що під ведення господарської діяльності у сільській раді виділили 16 га землі. Навесні цього року очікують на посадку канадської чорниці, а перший врожай планують зібрати вже за три роки.

Ініціативу впроваджує місцева рада тергромади спільно з КП “Добробут Захід” та Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття. Вартість реалізації проєкту становить 3 млн гривень, а ініціативу планують реалізовувати упродовж року.

“Реалізація проєкту здійснюється за підтримки міжнародної технічної допомоги Програми USAID DOBRE. Програма вже виділила громаді 1,5 млн гривень. Ще 350 тисяч гривень ОТГ виграла в рамках X обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах співфінансування виділено з місцевого бюджету ОТГ”, — підкреслив експерт.

“Один гектар з вирощування пшениці, чи сої дає орієнтовно 25 тис. грн. Якщо ж говорити про лохину, то це 1 млн гривень з гектару. Агротехнолонічний центр, окрім вирощування продукції, займатиметься у перспективі також й логістикою, переробкою, зберіганням та збутом ягід”, — сказав експерт.


Дізнатися  про перспективні країни для експорту агропродукції, українські виробники зможуть вже 19 лютого на конференції 

“Збільшення прибутків у міжнародній агроторгівлі”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Galka.if.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!