Фермери Сумщини не хочуть вирощувати гречку

0 259

Низка сільгосппідприємств Сумської області в 2019 р. відмовились від вирощування гречки через високі запаси минулорічного врожаю і падіння рентабельності. Про це повідомив провідний науковий співробітник Інституту Північного Сходу НААН України Микола Бондаренко.

За його словами, до найбільших сільгосппідприємств Сумського району, де вирощується гречка селекції Інституту Північного Сходу НААН, входять агрофірма “Северинівська”, компанії “Лан”, “Гарант”, “Діана”.

“Цього року жодне з цих підприємств не вирощуватиме гречку”, — зауважив Микола Бондаренко.

Він додав, що залишки гречки підприємства “Гарант” становлять 700 т. Вони не продають культуру, оскільки за неї пропонують дуже низьку ціну.

Згідно з офіційними даними, загальна площа посіву культури у поточному році знизилася майже на 10%, що в свою чергу вплине на загальний показник виробництва. Посів гречки вже виконано на 53,2%, що становить 51,9 тис. га від запланованої площі на 2019 р.

Тим часом, українці споживають гречку з Казахстану. Так, за чотири місяці поточного року в Україні виробили  24,54 тис. т крупи, що на 26% перевищує показник минулого року. Експортний обсяг за аналізований період зріс більше ніж вполовину (на 56%) до 3,85 тис. т.

Імпортні показники перевищують експортні на 48%. Загалом з січня по квітень поточного року до України було імпортовано 7,34 тис. т гречки. Основним постачальником є Казахстан.

SEEDS.org.ua за інформацією Аgrotimes

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!