Фермери України активно опановують сучасні технології обробки ґрунту 

0 455

Як отримати більш високі врожаї рослинних культур одночасно скоротивши витрати на добрива та паливо для сільгосптехніки, а також норми висіву насіння? Відповідь на це питання хвилює сьогодні, в умовах нестабільної економічної ситуації, чи не кожного українського фермера.

На допомогу  аграріям прийшла технологія обробки ґрунту Strip-Till, що вже успішно апробована в полях, довівши свою ефективність. Про нюанси застосування технології Strip-Till в умовах світової зміни клімату та перехід до відповідального землеробства як відповіді на виклики часу розповість експерт технологій відповідального землеробства технологічної компанії Mzuri Олександр Ярошенко під час торгової площадки

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”.

Організатор: агромедіа-агенція Sapienza.media


Захід пройде 28 жовтня в рамках виставки “ІНТЕРАГРО-2020”

у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ)

Відкрита конференц-зала, пав. 3, вхід 3А

ПОЧАТОК: 11.00

Захід відбудеться за підтримки Київського міжнародного контрактового ярмарку.

Солодкий партнер торгової площадки – “Житомирські ласощі” та ARTIS.



Як зазначає Олександр Ярошенко, Mzuri – це технологія, що поєднує в собі традиційну технологію обробітку, no-till та strip-till. «ЇЇ основна перевага – виконання одночасно 3 агрооперацій – обробки ґрунту, внесення добрив та посів.

«Обробка ґрунту виконується на глибину до 25 см, при цьому обробляється лише  33% поля, 67% лишається під паром, внесення добрив виконується на всю глибину обробки, у прикореневу зону, а висів насіння – на точно задану глибину. В цьому й полягає основна перевага технології», – зазначає Олександр Ярошенко.

Фахівець з технологій відповідального землеробства також додає, що технологія Mzuri ґрунтується на ощадливому відношенні до ґрунтів та вологозберіганні. При цьому вона підходить  для всіх видів сільгоспкультур, окрім цукрового буряку.

Важливим для українських фермерів є й також те, що досвід  нашої країни з апробації цієї технології є одним з найбільш вдалих, більш того, він посприяв покращенню та удосконаленню комплексів для обробітку ґрунту за вищеназваною технологією.

«В Україні ґрунти значно важчі ніж у Європі. Сьогодні майже у кожній області працюють наші комплекси, більш того господарства переходять повністю на нашу технологію, та не зупиняються на придбанні лише сівалок. Адже технологія передбачає в собі агрегат для підготовки поля до посіву, та додаткове обладнання для внесення гранульованих добрив та посів сидератів»,- пояснює Олександр Ярошенко.

Основні інвестиції при запровадженні технології полягають у придбанні спеціального комплексу для обробітку ґрунту – сівалки.

«Втім не можливо розглядати вартість впровадження технології, базуючись лише на вартості сівалки, адже повний цикл її запровадження потребує якісного насіння та добрив. При цьому норма їх внесення та висіву зменшується, що дозволяє також зменшити витрати фермера на ці позиції.

Технологія Mzuri також дозволяє скоротити витрати на паливо – до рівня 14-16 л/га, на внесення добрив (120-150 кг/га), зменшити норму висіву, і головне, надає можливості отримувати більші врожаї»,- зазначив Олександр Ярошенко. Він навів приклад практичного розрахунку окупності переходу на технологію Mzuri при посіві 300 га ріпаку. Згідно з ним, протягом першого року застосування технології, вона окупилася на 40% вартості посівного комплексу.

Перевага технології Mzuri полягає також в тому, що це – одна з найбільш вологозберігаючих технологій, які існують в Україні. Сьогодні коли в Україні більшість областей страждають від посухи, та наслідків традиційного обробітку ґрунту, саме технології аналогічні Mzuri починають займати провідне місце у рослинництві.

Основні задачі які виконує технологія – можливість виконувати посів та отримувати сходи у посушливі періоди, виконувати 3 операції за один прохід, тим самим скорочуючи час на посівну, а також зберігати вологу та поновлювати родючість ґрунту.


Вхід на захід вільний, за умови попередньої реєстрації>>> 

За додатковою інформацією звертайтесь:

+38 099 737 17 92

+38 093 968 31 24

pr.sapienzamedia@gmail.com

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!