Фермери втрачають прибутки: свині подешевшали на 3,4%

0 142

Кінець жовтня був не сприятливим для свинарських господарств України. Ціни на свиней забійних кондицій знизились на 3,4%. Наразі середні котирування на живець зупинилася на рівні 45,7 гривень за кілограм. Це неприємні новини для фермерів та великих свиногосподарств, оскільки низхідна тенденція може тривати ще протягом місяця, повідомляє SEEDS.

Варто зазначити, що зменшення цін на свиней восени є характерним для українського ринку. Утім, традиційно котирування починають помітно зменшуватися починаючи з середини вересня, оскільки закінчення літнього сезону пікніків та підготовка до опалювального сезону спричиняють зниження попиту на свинину. Утім цього року зниження цін затрималося на місяць.

“Сезонний спад цін, перші сигнали якого відчувалися ще в середині місяця, остаточно проявився в останній тиждень жовтня. Так, більшість товарних партій цього тижня реалізували в межах 44,5-47 грн/кг, хоча епізодично зустрічалися як вищі, так і нижчі котирування залежно від регіону. Середньоринкова позначка зупинилася на рівні 45,7 грн/кг, що на 3,4% чи на 1,6 грн/кг нижче за показник попереднього тижня”, – повідомляють в Асоціації “Свинарі України” (АСУ). Зазвичай, низхідний рух цін на свинину під впливом сезонного пониження споживчої активності починається у другій половині вересня. Проте цьогоріч досить сприятливі погодні умови першої половини осені та помірніша внутрішня пропозицїя свинини дозволили відтермінувати початок “осіннього цінопаду”, – повідомили в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Зростання котирувань свиней забійних кондицій очікується вже наприкінці листопада, або ж на початку зими. Загалом, цього року період “низьких цін” на живець має бути коротшим, ніж зазвичай.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!