Фермери Харківщини будуватимуть сонячну станцію просто над полем з овочами

0 621

На Харківщині під панелями сонячної станції планують вирощувати овочі та інші сільгоспкультури. Електростанцію потужністю 2 МВт збудують у Дергачівському районі. Площа СЕС становитиме близько 2 га.

Проєкт вирішили розширити після втішних результатів експериментальної СЕС, встановленої на ділянці площею 400 кв. м.

“Будуючи першу сонячну станцію над сільськогосподарським полем ми втілили напрацювання вчених з Fraunhofer Institutes, який об’єднує зусилля провідних університетів Німеччини у проведенні прикладних досліджень, у тому числі у сфері агрофотовольтаніки (отримання електричної енергії та вирощування сільгоспкультур одночасно на одних і тих же площах)”, – розповів засновник Харківського енергетичного кластера Станіслав Ігнатьєв.

“Одне з аграрних підприємств Харківщини вирішило встановити сонячну електростанцію як автономне і екологічно чисте джерело електроенергії, але не хотіло заради цього виводити частину земель з сільгоспобороту – і ми запропонували спробувати використовувати розробку фахівців з Німеччини”, – додав експерт.

На розробку проєкту незвичайної СЕС пішло два місяці, а на монтаж – ще місяць. “Фотоелектричні модулі замовлені у Китаї встановили на опорах на висоті від 2 до 2,2 м, – розповідає Станіслав Ігнатьєв. – Цього досить, щоб під ними проїжджав стандартний мінітрактор з відкритою кабіною, а також була можливість виконувати весь комплекс сільгоспробіт, а сонячні панелі розмістили на полі так, щоб під ними було достатньо світла для нормального розвитку рослин”.

Практика показала, що таке рішення не тільки не шкодить рослинам, а йде їм на користь, дозволяє зберігати вологу в грунті. “Під сонячними панелями панує мікроклімат, що дозволяє зберігати вологу у грунті, а значить економити на поливі: ранкової роси вистачає рослинам на весь день, а у найспекотніші полуденні години панелі забезпечують комфортну тінь”, – розповідає Станіслав Ігнатьєв.

“Завдяки створенню оптимальної температури, утриманню вологості і затіненню у сонце пік, урожайність помітно виросла: спочатку землю під панелями сонячної електростанції засіяли кормовими травами і зібрали урожай на 35% більше звичайного, потім посадили помідори і огірки – урожайність підвищилася на 40%”, – каже він.

Завдяки вирощуванню сільгоспкультур терміни окупності сонячної електростанції вдасться знизити зі стандартних 5,5 до 3,5 років, зауважує Станіслав Ігнатьєв, додаючи, що експериментальний проєкт обійшовся у 180 тисяч доларів.

“Після того, як площа електростанції буде збільшена до 2 га, агрофірма не тільки повністю забезпечить власні енергопотреби, а й зможе продавати надлишки електроенергії за “зеленим” тарифом”, – каже Станіслав Ігнатьєв.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Факти

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!