Фермери змушені будуть відмовлятися від вирощування окремих культур через заборону низки пестицидів – думка

0 101

Заборона на використання в Україні ряду пестицидів заподіє велику шкоду посівам або ж змусить аграріїв відмовлятися від окремих культур.

Таку думку в статті на AgroPortal.ua висловив фермер з Рожищенського району Волинської області та голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич, коментуючи державну ініціативу заборонити використання в Україні ЗЗР з діючими речовинами гелаксифоп-Р-метил, піразофос, фенвалерат, бета-циперметрин, які нібито заборонені до використання в країнах ЄС.

Він погоджується, що існують препарати, які дуже шкідливі для теплокровних, і вони однозначно мають бути під забороною.

“Але є препарати, без яких не можна вести сільське господарство, адже вони не мають альтернативи. Заборона заподіє велику шкоду посівам, або доведеться відмовлятися від певних культур”, — каже Хомич.

Також фермер звертає увагу, що з’являються нові шкідники, від яких немає захисту. “Американський білий метелик знищує все підряд — і рослини, і навіть тверді породи дерев”, — говорить він.

Держпродспоживслужба мала б потурбуватися про це і порадити, як з ним боротися. Але рекомендацій вони не дають.

“Ця заборона скидається на якусь планомірну диверсію: зробити так, щоб наша земля не родила”, — відзначає зі свого боку директор ФГ “Влада” Олександр Романчук.

Наприклад, циперметрин – це простий хімічний препарат контактної дії, який застосовується проти шкідників. “Якщо його заборонити, чим ми маємо захищатися від комах? Або втрачаємо врожай, або доведеться купувати набагато дорожчий аналог, який коштуватиме по 1000 грн на гектар (замість 120 грн звичайного препарату). Це різко збільшить собівартість. Я проти цього”, — говорить аграрій.

Гліфосат, додає він, теж має бути у виробництві, адже треба чимось обробляти поля проти пирію, коренепаросткових бур’янів.

В ініціативі щодо заборони вказаних пестицидів Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я бачить цілий ряд невідповідностей: жодних даних про небезпеку препаратів державним органом не наводиться, а сам перелік недостовірний, адже деякі діючі речовини і так не дозволені до використання в Україні, а деякі — дозволені до використання і в ЄС.

Директор наукового центру Микола Проданчук говорить, що питання застосування пестицидів не може бути вирішене фрагментарними доповненнями.

“Законодавство у цій галузі потребує гармонізації з правовими документами ЄС, як це вже і передбачено Планом заходів з наближення законодавства України до права ЄС, затвердженим постановою Кабміну від 25.10.2017 р. № 110”, — каже він.

Зі свого боку керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Віктор Погорілий акцентував, що вчасна та належна боротьба зі шкідниками та хворобами за допомогою сучасних систем захисту рослин — основа якісного й безпечного урожаю.

“Різноманіття та доступність широкого спектру ЗЗР є надзвичайно важливими для фермера”, — зазначив фахівець.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!