Фермерка з Запорізької області перетворює свій край на новий регіон української паприки

0 1 265

Любов Воронкова господиня сімейної ферми “Папрічеррі”, яка знаходиться в Кам’янці-Дніпровській Запорізької області одна з небагатьох українських фермерів, які вирощують в своєму господарстві паприку, пише SEEDS.

До того ж на одному тільки вирощуванні господиня не зупинилася – вирішила, що набагато вигідніше продавати перероблений продукт. Для популяризації товару Любов Воронкова створила власну торгову марку, ексклюзивну упаковку і навіть сторінку в інтернеті.

“Ми давно займаємося овочами. У нас гектар накритих опалюваних теплиць. Там ростуть і огірок, і томати черрі. Якось ми посадили паприку. Але потім, що з нею робити? Потрібно переробляти, шукати інтернет-ресурси, продавати.

Ми активно використовуємо ярмарки для продажу своєї продукції, але цього недостатньо – обсяги великі. Зараз робимо логотип, сторінку в інтернеті, вже зробили торгову марку “Папрічеррі”. Просто на опті здавати товар не вигідно – не та ціна. Перемолоти, висушити – це теж затратно”, – розповідає Любов Воронкова.

За словами господині, для того, що б вийшов тільки один кілограм сушеної паприки, сушити доведеться в п’ять, а то й у вісім разів більше свіжого перцю. Купують такі спеції переважно кафе і ресторани. Але і там ціна поки невелика, продавати в роздріб набагато вигідніше.

Поки під цією культурою всього 10 соток, проте, і таких площ господині поки достатньо. Головне – знайти ринок збуту. В окрузі Любов Воронкова єдина займається вирощуванням паприки. Такий перець – не надто популярна місцева культура.

Конкурентів поки мало і по всій країні. Тільки на Заході України ціле село займається вирощуванням паприки. Намагаються вирощувати паприку ще кілька фермерів Запорізької області.

В принципі, каже господиня, паприку можна висушити і перетерти навіть зі звичайного солодкого перцю, але у неї в господарстві використовується спеціальні сортове насіння. Після сушіння такий перець має специфічний гоструватий смак, і тільки він має право називатися паприкою.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!