Фруктовий кошик українців за рік подешевшав на 21%

0 160

За основний набір фруктів українці платять на 21% менше, ніж роком раніше. Основною причиною зниження вартості вітамінних продуктів стало різке збільшення обсягів виробництва яблук в країні в 2018 році. Порівняльну характеристику дає EastFruit, спираючись на висновки аналітиків.

Порівнювалися дані минулого і нинішнього років за періоди станом на 1 лютого.

Пропозиція вітчизняного яблука залишається дуже високою з вересня 2018 року. При цьому виробники пропонують великий асортимент сортів. Середня гуртова ціна на даний момент на 42% нижча, ніж торік. Зниження ціни на яблуко призвело до появи на ринку більш дешевих фруктів інших видів, навіть, не зважаючи на те, що ті, переважно, були імпортованими. Наприклад, імпортний банан, після яблука другий за обсягом споживання в Україні серед фруктів, продавався першого лютого 2019 року в середньому на 27% дешевше. За спостереженням аналітиків, загальне перевиробництво яблук вплинуло і на світові ціни бананів.

Менше подешевшали в Україні цитрусові:загальна  різниця склала -12% по відношенню до минулого року. Для лимонів ціни були на рівні -9%, а ціни на апельсини практично не відрізняються від торішніх.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!