Гальмування «фермерського мільярда» об’єктивне?

0 151

Програма підтримки українських фермерів або «фермерський мільярд» може бути реалізована частково, і у такому випадку до адресатів дійде лише десятина з обіцяної державою підтримки. Цьому може сприяти кілька факторів. Про них в одному з інтерв’ю розповів почесний президент Асоціації фермерів та приватних підприємців України Іван Томич.

Першою і головною умовою успішної реалізації проекту є простота і доступність допомоги. Підтримка повинна бути прямою, і це особливо важливо для дрібних, сімейних фермерів. Людина краще зрозуміє, якщо буде конкретно вказано, за яку одиницю продукції яку суму вона може отримати.

На думку самих практиків, лише за умов чіткої конкретики є сенс розраховувати на збільшення кількості фермерських господарств хоча б до чверті мільйона.

Поки що, на думку Івана Томича, катастрофи немає. Варто лише оперативно внести зміни у порядок використання коштів. Необхідно, щоб така пряма підтримка почала надходити фермерам уже цього року.

Як відомо, Концепція розрахована на три роки. Тобто час іще є, і його краще не втрачати.

Якщо структуру програми залишити такою, як вона сьогодні є, до фермерів може дійти лише $100 млн, тобто десятина, і рівень недовіри може зрости.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!