Гігантські кілограмові лимони вирощує молодий фермер з Одещини

0 814

Молодий фермер з Одещини Максим Дегтяренко вирощує лимони, апельсини, мандарини, кумкват, клементини і отримує досить щедрі врожаї. Іноді плоди лимону досягають ваги до 1 кг кожен.

Займатися екзотичними рослинами Максим почав відносно недавно — 10 років тому. Перші саджанці придбав ще у студентські роки, однак перша спроба була невдалою. Тому він освоїв агротехніку вирощування, дізнався всілякі тонкощі, які впливають на врожайність лимонів і у всеозброєнні зробив другу спробу. Саджанець прижився і почав зростати.

Коли колекція екзотичних рослин почала розширюватися хлопець задумався про спорудження теплиці. Оскільки тарифи на електроенергію, газ та опалення високі, Максим знайшов цікаве рішення: свою теплицю він заглибив на 1,5 м в землю. Тепло в ній зберігається як в термосі. А вирощує саджанці та проводить щеплення садівник в іншій теплиці.

Серед рослин фермер має улюбленців — лимон, особливо гібрид Пандероза, який дає плоди вагою до 1 кг кожен. Розмножує Пандероза, як і всі цитрусові, насінням та живцюванням. Однак, другий спосіб більш продуктивний і підходить навіть новачкам, особливих знань і навичок не треба.

“В Україні прекрасно ростуть і плодоносять лимони Павловський, Мейер, Лунар. До речі, останній називають всесезонним, так як може давати по кілька врожаїв на рік”, — ділиться фермер.

Дозрівають лимони в середньому за 8-9 місяців. Звичайно, рослині потрібно давати відпочивати, інакше воно скінчиться і почне хворіти, знижувати врожайність.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Агро-Центр

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!