Гігантську експериментальну теплицю на даху побудували у Бельгії

0 189

Задля економії простору та вирощування овочів одразу в місті будують теплиці на дахах будинків. Найбільшу таку споруду в Європі нещодавно збудували в бельгійській провінції Західна Фландрія. Площа теплиці – 9 тис. квадратних метрів. На ній буде місце не лише для вирощування овочів, а й для проведення наукових експериментів, повідомляє SEEDS.

Побудувала гігантську споруду компанія Inagro, пише AgroTimes. Вартував проєкт 15 млн євро.

Тепер у теплиці розміститься 13 науково-дослідних ділянок з високоточним обладнанням. На решті, 6 тис. квадратних метрів, що вкриті ґрунтом, висадять рослини. Завдяки незвичній конструкції та таким елементам, як дванадцятиметрова двохсхила теплиця, відкриваються нові можливості для експериментального вирощування овочів та зелені.

У споруді використовуватимуть зелені джерела енергії, зокрема, йдеться про повторне використання залишкового тепла, що отримується після обігріву міста. Також для обігріву теплиці користуватимуться електричною енергією. Крім того, тут застосовуватимуть відновлення води, що дозволить економити ресурс.

Читайте також: Українські розробники створили економну систему управління автономними теплицями

В Україні теж розвиваються інновації в тепличному бізнесі. Наприклад, українська компанія «Rooters.team» розробила обладнання для теплиць, яке дозволяє керувати ними віддалено. Можна не з’являтися до овочів майже місяць, поки ті не виростуть. Достатньо просто керувати всіма процесами (освітлення, полив та ін.) віддалено – з допомогою смартфона чи комп’ютера. Система автоматизованого контролю теплиць з’явилася на ринку на початку 2021 року. Її розробка тривала два роки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!