Господиня з Дніпропетровщини вирощує вдома десятки екзотичних фруктів

0 1 713

Пітахайя, гуаява, мурайя… і ще кілька десятків не менш  екзотичних рослин вирощує на своєму подвір’ї мешканка Дніпропетровської області Наталія Мала, пише SEEDS.

Це не бізнес – просто хобі, яке займає чимало ресурсів, місця і часу, але від якого господиня відмовлятися не має наміру, хоч і займається розведенням “екзотів” не так давно.

“Займаюся з 2017 року тільки, теплиці ще немає. У мене свій будинок, зараз все на вулиці, на зиму все “розтикується” у будинку, і займає десь пів кімнати, а є й цілі кімнати, в яких стоять лампи підсвічування”, – розповіла SEEDS Наталія Мала.

Скільки ж саме різновидів екзотичних рослин зараз є в господарстві, Наталі важко було відповісти – їх кількість постійно зростає.

“Ой, багато, дуже багато, навіть не рахувала. Лимони, апельсини, мандарини, кумкват, помело, клементини, танжело, бергамот і їх по багато різних сортів. Є пітахайя, гранати, авокадо, манго, мушмула, анонім черімоя, папайя, гуаява, Пасифлори Едуліс і інкарнатная, мурайя, ківі, актинідії, опунція, пепіно і теж багато є в різних сортах”, – уточнює Наталія Мала.З самого незвичайного в своїй зростаючій колекції господиня називає манго і авокадо. Дуже пишається тим, що вдалося виростити плоди маракуї, урожай був дуже непоганий. Чимало плодів подарував кущ кумквата.

Зараз господиня з нетерпінням чекає коли достигнуть плоди манго, каже, що і “банани теж уже вирощувати не важко”. Найскладніше, за словами Наталії, дається авокадо – довести до плодоношення цю рослину в наших широтах дуже непросто.

Примітно, що непросте розведення і вирощування екзотичних фруктів – це далеко не основна робота, а просто хобі.

“Це хобі моє, яке затягує дуже сильно. Та й багато грошей не заробиш – це довгий процес вирощування”, – говорить Наталя.Розширюватися і займатися вирощуванням екзотики на комерційній основі Наталя поки не збирається, каже, що для такого потрібно “і багато часу, і коштів, яких немає”.

Поки ж незвичайне хобі господині з Дніпропетровщини приносить не тільки радість, а й схвалення з боку родичів, які неймовірно задоволені, що можуть скуштувати свіжу екзотику.

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!