Готуємось до високого врожаю. Підготовка теплиці до посадки навесні

0 1 249

Перед початком сезону необхідно провести підготовку теплиці до посадки. Як правильно провести дезінфекцію теплиці, прогріти землю і збагатити ґрунт читайте на SEEDS. 

Як знезаразити теплицю?

Процедуру дезінфекції тепличного ґрунту краще всього починати за місяць перед посадкою рослин, щоб всі шкідливі хімічні речовини змогли послабити свою дію. Знезаражувати саму будову теплиці слід починати за два тижні перед посадкою рослин. До найбільш ефективних заходів знезараження теплиці відносяться:

1. Застосування сірчаних шашок – цей засіб негативно впливає на таких шкідників, як попелиця, павутинний кліщ, грибкові спори. Процедура робіт наступна: потрібно запалити сірчані шашки і закрити приміщення теплиці. Силу впливу можна збільшити гасом, після проведених робіт не можна відкривати теплицю протягом п’яти днів.

2. Використання вапна – для процедури знезараження стінок теплиці і ґрунту слід купувати гашене вапно. По інструкції, написаній на упаковці, необхідно приготувати розчин, додати в нього мідний купорос (з розрахунку три частини вапна, одна частина купоросу). Отримана суміш розбризкується по поверхні теплиці, проливається ґрунт.

3. Обробка хлорним вапном – такий спосіб знезараження проводиться за допомогою приготування розчину із води і хлорки, який потім настоюється протягом трьох годин. Далі стінки теплиці протирають розчином, а залишками рідини можна пролити землю.

Для дезінфекції каркаса теплиці, якщо він металевий, застосовується протирання поверхонь бензином або гасом.

Щоб знезаразити ґрунт у теплиці, багато фермерів використовують розкидання гірчиці, яка знищує личинки шкідливих комах і бактерій. Також дієвою і безпечною мірою дезінфекції землі є поливання біопрепаратами. Вони не тільки сприяють знищенню шкідливих бактерій, але і підвищують родючість ґрунту, покращують його структуру.

Особливо важливо, при проведенні знезаражувальних заходів, дотримуватися техніки безпеки: використовувати гумові рукавички і респіратор, захищати шкірні покриви від попадання шкідливих речовин.

Як прогріти землю в теплиці?

У теплиці шар ґрунту за зиму промерзає не так глибоко, як зовні, проте процес його нагрівання відбувається значно довше. Тому, перед висадкою рослин, варто зайнятися прогріванням землі. Це можна зробити за допомогою таких методів:

  • після розпушування землі накрити грядку спеціальною чорною плівкою до періоду висадки рослин;

  • після розпушування землі зробити в грядках по центру невеликі траншеї, які слід пролити окропом, зарівняти, а потім накрити плівкою на два дні;

  • утеплити грядки за допомогою зняття верхнього шару ґрунту і укладання на дно «теплого» матеріалу – тирси, соломи, кори дерев, потім цей шар проливається розчином з вапном і засипається землею.

Як збагатити ґрунт у теплиці перед посадкою овочевих культур?

Основний спосіб швидкого відновлення землі в теплиці у весняний період – це використання сидератів. Вони благотворно впливають на процес насичення ґрунту азотом і гумусом, виводять з нього різні токсини. До сидератів відносять такі рослини, як овес, горох, гірчицю. Здійснюють посадку їх в кінці березня – на початку квітня. Після зрізання, рослини – сидерати закладаються в ґрунт і перекопуються.

Також підвищити родючість ґрунту в теплиці можна за допомогою внесення органічних добрив під головне перекопування.

SEEDS  за матеріалам Agronomist 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!