Гранульований вапняк тепер вироблятимуть на Тернопіллі

0 1 549

Підприємство “Тернопільський кар’єр”, найбільший в Україні виробник вапнякового щебеню, почав виробництво гранульованого вапняку для розкислення грунтів. Про це розповів керівник підприємства Роман Яворський.

“Щебінь, який ми випускали традиційно, був занадто великим для внесення в ґрунт, а вапнякове борошно під час внесення зносило вітром”, — розповів Роман Яворський.

У світі гранулювання вапна для розкислення ґрунту широко використовується. “Тернопільський кар’єр” закупив відповідні технологію та обладнання кілька місяців тому в Польщі.

Як розповіла заступник директора Інституту аграрної економіки НААН України Ольга Ходаківська, гранульоване вапно — дуже перспективний матеріал для розкислення ґрунтів. Адже матеріали, що традиційно використовувалися для розкислення, — вапняк і дефекат цукрозаводів — невигідно було везти на відстань більше 100 км.

Натомість гранульований вапняк вигідно перевозити й на більшу відстань. Крім того, гранульований вапняк можна використовувати в технологіях точного землеробства, вносячи локально, а не врозкид.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Пропозиція

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!