Гречку в Україні вирощують лише фермери-“фанати” цієї культури – думка

0 215

Ціна гречки в Україні на 50% залежить від постачання. В останні роки Росія, демпінгуючи, постачала власну гречку. Це призвело до того, що мотивацію українських фермерів було знищено і вони відмовилися від виробництва гречки.

Про це розповів директор міжнародної асоціації гречки Сергій Громовийповідомляють «Факти».

«Фактично, ціну формує врожай. Для потреб українців треба засівати 150 тис. га. Але зараз гречку вирощують лише «фанати» — бо витрати великі, а врожаю мало. Та й сама гречка вимогливіша за інші культури», — пояснив експерт.

Наразі уряд ввів в дію програму дотацій для виробників гречки. Також введено обмеження торгової націнки на соціальні продукти, зокрема і гречку, в районі 10%.

«Введення державної підтримки відновить внутрішнє виробництво гречки як мінімум для забезпечення українців вітчизняним продуктом», — розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Як раніше повідомляв SEEDS,  на продовольчому ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання цін практично на всі продукти харчування, яка спостерігатиметься й надалі.

Здорожчання спричинене цілою низкою чинників. Перш за все, це урядове збільшення з січня 2021 року тарифів на електроенергію через скасування пільгового тарифу (+36,6 %), водопостачання (+10,9 %), водовідведення (+17,3 %), підвищення цін на енергоносії, плати за оренду приміщень та комунальних послуг в цілому, рівня заробітної плати працівників, транспортних витрат, зокрема, бензину А-95 (+22 %) тощо.

Підвищення витрат за вказаними напрямами змусило виробників збільшити вартість харчової продукції. Відтак, індекс інфляції на споживчому ринку України в 2021 році зріс удвічі – до 10 %.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!