Імпорт свинини в Україну скоротився в чотири рази

0 206

Імпорт свинини у листопаді склав 1,16 тис. т, що в 3,8 разів менше за зовнішні поставки такої продукції у жовтні, пише SEEDS.

Такі підсумки зовнішньої торгівлі в останній місяць осені озвучують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані митної статистики.

Надходження свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней з-за кордону у листопаді було найменшим за увесь рік і поступається навіть березневому показникові, констатують аналітики Асоціації «Свинарі України»: 1,16 тис. т проти 1,5 тис. т на початку весни.

«Основною причиною послаблення імпортної активності стало зниження внутрішніх цін на свинину у листопаді. Зокрема, за підсумками місяця середня ціна на свиней забійних кондицій була на 10 грн/кг нижчою ніж у жовтні. Тож хоча середня ціна імпортованого кілограма була дещо нижчою ніж місяцем раніше (2,15 дол. США проти 2,2 дол. США у жовтні), ціна вітчизняної свинини була значно привабливішою», ― коментують аналітики Асоціації «Свинарі України».

Читайте також: Енергетична криза болюче «б’є» по ринку свинини

За підсумками 11-ти місяців імпорт свинини склав 46,3 тис. т, що на 27% більше за зовнішні поставки свинини за січень-листопад 2021-го. Основними країнами-постачальниками залишаються Польща, Данія, Франція та Нідерланди.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!