Імпорт яблук та груш до України збільшився у 15 разів  

0 702

Цієї зими майже всі фрукти українцям доводиться купувати дорожче, ніж рік тому. Про це повідомляють експерти “Інфо-Шувар”, цитуючи дані власного моніторингу цін на ОРСП “Шувар”, найбільшого гуртового ринку Західної України.

Наразі найбільший приріст цін зафіксовано по яблуках та грушах, на початку 2020 року ці фрукти продаються в 2 рази дорожче, ніж рік тому. Апельсини та банани подорожчали на 20% та 10% відповідно, а вартість мандаринів за рік майже не змінилась. І тільки виноград в цьому році пропонується дешевше.

“Вартість імпортних фруктів напряму залежить від ситуації на валютному ринку, але в цьому сезоні  ціни на фрукти зросли навіть в умовах укріплення гривні.  Найцікавішим є те, що обсяги імпорту теж продовжують зростати, тобто українці стали менше звертати увагу на ціну, а більше цікавляться якістю та асортиментом продукції”, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар”.


За даними “Інфо-Шувар” найбільший приріст за обсягами імпорту зафіксовано по яблукам та грушам, їх з липня по листопад 2019 року ввезли в 15 разів більше, ніж в той самий період рік тому. На другому місці за темпами зростання імпорту знаходяться екзотичні фрукти, з січня по листопад  2019 році пропозиція цієї продукції на українському ринку зросла в 1,5 рази.

Імпорт винограду також помітно збільшився – на 47%. Бананів та цитрусових в 2019 році імпортували на 13% та 4% більше, ніж в 2018 році.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  “Інфо-Шувар”

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!