Інтенсивне поширення моніліозу залишило українців без щедрого врожаю південних абрикосів

0 3 291

Погода вкотре ставить величезні палиці у колеса українських аграріїв. Затяжна весна затримала посівну у багатьох регіонах. Пізніше розквітли сади та ягідники, пише SEEDS.

Навіть бджоли через холоднечу та дощі не так активно залітали до фермерських плантацій. Здавалося б, годі і чекати на якісне запилення. Як не дивно цьогоріч «трудівниці» постаралися, однак ранні плодові кісточкові культури спіткала інша напасть.

Як розповіла SEEDS Юлія Гончарук, кандидат сільськогосподарських наук, холод та волога цієї весни стала причиною розвитку надзвичайно шкідливого грибного захворювання рослин, яке може стати причиною втрати значної частини врожаю.

«Цьогоріч з урожаєм абрикосів все неоднозначно, бо за сирої та холодної погоди почав розвиватися моніліоз, який разом з однорічними приростами вбиває і зав’язь. І це не питання запилення – бджоли в умовах Миколаївської області дуже добре літали.

Абрикос і цвів у період, коли були заморозки та дощі. Але він запилився. А вже після того з’явилися сприятливі умови для розвитку моніліозу – холодно та сиро. Якщо абрикос був захищений вчасно і сертифікованими препаратами від моніліозу, і в кого ця система захисту правильно спрацювала – там все буде гаразд.

Але цьогоріч багато гарних південних абрикосів очікувати не варто. Як це було і минулого року. Все через дощі та холод», – каже Юлія Гончарук.



Моніліоз більш поширений саме на півдні України, ніж у північніших регіонах, нагадує експерт.  Моніліоз – захворювання, яке доволі часто дошкуляє українським садівникам, до того ж по всій Україні, не тільки на півдні, каже Юлія Гончарук.

За її словами, щонайменше два чи три роки з п’яти моніліоз губить значну частину врожаю абрикосів, або знижує їх товарний вигляд. Особливо це трапляється знову ж таки за весняної дощової погоди.

Від такого не застраховані навіть комерційні сади. Боротьба з моніліозом – це цілий комплекс заходів, вчасних і професійних.

«У фермерських господарствах також трапляється моніліоз. Якщо фермерське господарство купило сертифіковані засоби захисту, якщо вчасно дав вказівку агроном і ЗЗР внесли вчасно і їх не змив дощ – тоді врожай вдається зберегти», – каже Юлія Гончарук.  



Також, за словами експерта, не тільки щедрого врожаю абрикосів не варто чекати цьогоріч українцям. Ранньої черешні також буде не багато. Однак це вже не вина моніліозу – вплинули інші чинники.

«Що стосується черешні, на Миколаївщині з цим особливих проблем не передбачається. Однак чимало дрібних садівників з багатьох куточків України, повідомляють про підмерзання генеративної сфери.

Не весняне, від заморозків, а зимове підмерзання квіткових бруньок. Там, де повинно виходити суцвіття є тільки зовнішня оболонка бруньки і більше не видно нічого – квітки відсутні. Все повимерзало», – додає досвідчений агроном-садівник.

 

Людмила Калита, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!