Інвестувавши 35 тис євро в гектар, органічний ягідний кооператив з Київщини планує підкорювати зовнішні ринки

0 419

В минулому році у СВК “Ягідки” на Київщині, що займається вирощуванням органічної лохини, зібрали тестовий урожай. На повну потужність компанія вийде за три роки, і левова частка продукції буде доправлена на експорт.

Про це повідомив співвласник підприємства Олег Науменко.

Саме з розрахунком на зовнішні ринки в СВК “Ягідки” зареєстрували красномовну торгову марку BigBlue organic blueberry farm і випустили англомовний буклет про свою продукцію.

Щоб вважатися органічною, ферма Науменка отримала всі необхідні документи на землю і вирощувану на ній ягоду від сертифікаційного органу Органік Стандарт. Задоволення це не з дешевих: компанії довелося інвестувати близько 35 тис. євро в кожен гектар. “Сюди входить все: і підготовка грунту, і саджанці, і система поливу, свердловина і все інше”, — пояснює Науменко. Та й догляд за 1 га обходиться мінімум в 38-40 тис. грн на рік, що в 2,5-3 рази більше, ніж витрати на виробництво звичайної лохини.

Якщо років п’ять тому мало хто цікавився органікою, то зараз це окремі полиці у ритейлі

Але отримана ягода, судячи з усього, усього цього варта. Проблем зі збутом не буде, впевнений Науменко: на Заході органіка популярна. Він відмовився розкривати рентабельність і прибутковість вирощування своєї повністю натуральної лохини, але впевнений, що вже до 2023-2025 років окупить всі вкладені в неї кошти.

SEEDS.org.ua за матеріалами НВ Бізнес

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!