Кабмін дозволив фермерам не повертати держкошти за елеватори та худобу, знищені окупантами

0 91

В Україні реалізується ряд програм, в межах яких дехто з вітчизняних фермерів зміг отримати підтримку тваринництва та будівництва елеваторів. Однак повномасштабне вторгнення росії внесло негативні корективи у процес діяльності цих аграріїв. Через окупацію, мародерство, пожежі, постійні обстріли деякі фермери втратили частину свого господарства. Серед знищеного росією – і худоба та елеватори, отримані завдяки участі в держпрограмах. Кабінет Міністрів України вирішив відновити справедливість, скасувавши виплати за втрачене майно, раніше придбане за державні кошти, пише SEEDS.

Про це йдеться у постанові №960, оприлюдненій на Урядовому порталі

Повертати кошти не потрібно у разі:

– зменшення поголів’я закуплених племінних тварин, кіз, овець чи прирощеного поголів’я корів власного відтворення, за які було отримано бюджетні кошти;

– вибуття із стада окремих тварин, за які було отримано бюджетні кошти, з причин набуття хвороби, що унеможливлює отримання від неї основного виду продукції;

– неможливості використання за цільовим призначенням об’єкта та/або об’єкта із зберігання та переробки зерна, вартість якого була частково відшкодована, у зв’язку із втратою, знищенням чи пошкодженням такого об’єкта.

Відповідно до документу, суб’єкт господарювання або сільськогосподарський товаровиробник не повертає отримані бюджетні кошти за умови підтвердження ним документами з обліку довгострокових та поточних біологічних активів в сільськогосподарських підприємствах та/або складеного в установленому порядку документа про обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок військової агресії росії.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!